Kutya-Kutya egy nyaralás-kirándulás

Nehéz kérdés, vagy csak egy jól megtervezett kikapcsolódás?

kutya-huha – Hurrá, nyaralunk! – Család-Gyerek és kutya

A gazditól és a kedvencétől is függ! Rossz tervezés,(állatorvos legyen elérhető közelségben)nem megfelelő környezet,és máris rémálom lesz a meghitt nyaralásból.Az új környezet hírtelen nagyobb változás ízgatottságot vált ki kedvencünkből, némi időre lesz szüksége,hogy alalmazkodjon az új szagokhoz,emberekhez, főleg még soha nem látott más kutyákhoz macskákhoz.Kutya-Kutya egy nyaralás-kirándulás

Sokan viszik magukkal nyaralni is kedvencüket, és bizony gyakran előfordul, hogy a négylábú családtag hasmenéses tüneteket mutat a nyaralás elején. Ez főleg akkor történhet meg, ha nem visszük magunkkal a megszokott tápot, mondván „nem cipeljük, majd a helyi boltban megvesszük”.Hasmenés -nyaralás alatt!Ne megbetegedéssel kezd a nyaralásod! Főleg ha kutyád speciális étrenden van,gyógyszert kap rendszeresen.Mindig vidd magaddal kedvenc játékát,tálkáját ami emléketteti a megszokott otthoni környezetéhez!

Azonban, ha éppen nincs a közelben igényesebb szaküzlet vagy minőségi tápot is forgalmazó állatorvosi rendelő, akkor a közeli nagyáruházban biztosan nem tudjuk beszerezni a jó minőségű, megszokott tápot, így hirtelen tápváltásra kényszerítjük kedvencünket, aminek kellemetlen következményei lehetnek. Nem a megszokott eledel!

A hirtelen tápváltással ugyanis felborítjuk a normál bélflórát, emésztési zavarokat, sőt akár egyes kórokozók elszaporodását is kiválthatjuk, ami hasmenéshez vezethet. Ebben az esetben célszerű felkeresni a környékbeli állatorvosi rendelőt, gondoskodni a hasmenés csillapításról, folyadékpótlásról, a megfelelő prebiotikum tartalmú, diétáról, valamint a bélflóra helyreállítása érdekében a probiotikumok adagolásáról is. Érdemes tisztázni, miért is fontos a tápváltás megelőzése, az állandóság biztosítása, a gyakori tápváltogatás elkerülése, és mi a különbség a pre- és probiotikumok között.

nyaralas-kedvencunkkel-cikkek-termekajanlo-02-hellodog-kutyatapok-eunyaralas-kedvencunkkel-cikkek-termekajanlo-01-hellodog-kutyatapok-eu

Kutya-Kutya egy nyaralás-kirándulás

Ismerkedjünk meg a bélcsatornánkban élő mikrooga-nizmusokról és azok szerepéről. Tudott, hogy a bélcsatornában az emésztés – részben – emésztőenzimek segítségével zajlik. Az emésztőenzimek feladata az elfogyasztott táplálék feldolgozása, azaz, átalakítása, hogy alkalmassá váljon a bélfalon keresztül történő felszívódásra. A tápanyagok egy másik csoportját azonban nem az emésztőenzimjeink, hanem az emésztőcsatornában – főleg a vastagbélben- élő emésztőbaktériumok végzik. Ezek bontanak le egyes elfogyasztott tápanyagokat, teszik felszívódásra alkalmassá azokat.

Ezek a baktériumok tehát hasznosak a gazdaszervezet számára, hiszen segítik az emésztést, miközben a baktériumok maguk is táplálékhoz jutnak. A gazdaszervezet és az emésztőbaktériumok tehát egyfajta társbérletben éldegélnek együtt, ahol a gazdaszervezet – pld. mi, vagy kutyánk, macskánk – szállítja a táplálékot a baktériumoknak, ők pedig ezért cserébe lebontják, így a gazdaszervezet hasznosítani azokat. Ezt az együttműködést zavarhatja meg a tápváltás, az emésztőbaktériumok hirtelen nem a megszokott tápanyagokat kapják, zavart szenved a megszokott emésztési folyamat.

Synbiotic D-C Bélflóra stabilizáló takarmány kiegészítő rágótabletta kutyák részére,hasmenéses tünetek megszüntetésére>>
A növényi táplálékok, pld. a rostok emésztése baktériumok segítségével zajlik. A baktériumok lebontják a rostokat, ennek során zsírsavakat termelnek, ezek a zsírsavak pedig a gazdaszervezet bélhámsejtjeinek jelentenek energiaforrást, táplálékot. A rostok elfogyasztásával tehát – a baktériumok segítségével – tápláljuk a bélhámsejteket, melytől azok erősebbekké, nagyobbakká válnak, ezáltal nő az ember, kutya, macska, stb.bélcsatornájának felszívó felülete, javul a felszívódás, jobban hasznosítja a gazdaszervezet a különböző más tápanyagokat is. Mindeközben a bélbaktériumok is táplálékhoz jutnak, ezért azok is elszaporodnak és így kiszorítják a bélbe bejutó kórokozó csírákat. A kórokozók ugyanis nem képesek az ilyen. úgynevezett prebiotikus rostokat hasznosítani. Ebben a folyamatban van szerepük a pro és prebiotikumoknak. Probiotikum, a görög eredetű „pro bios” kifejezésből származik, melynek jelentése „az életért”. A probiotikumok tehát valamely oknál fogva az életet segítik, pontosabban az egészségünket Hasmenés -nyaralás alatt támogatják. Konkrétan a PRObiotikumok: élő mikroorganizmusok, melyek képesek a gazdaszervezet bélcsatornájában megtelepedni, ott elszaporodni és jótékonyan befolyásolni a gazdaszervezet állapotát. Ilyenek pld. a Lactobacillus, Bifidobacterium fajok, tehát élő baktériumok.
Pro-Kolin Enterogenic krónikus hasmenésre>>
A PREbiotikumok pedig olyan tápanyagok, szerves vegyületek, amelyek kedvező hatást gyakorolnak a gazdaszervezetre azáltal, hogy szelektíven fokozzák egyes – probiotikus – baktériumfajok szaporodását. Ilyenek pld. az olyan rostok, melyek csak egyes – a gazdaszervezetben élő, hasznos – bélbaktériumok számára jelentenek táplálékot, a kórokozóknak nem. Azt is mondhatjuk, hogy a prebiotikumok a probiotikumok táplálékai.Azokat a készítményeket, melyek mind pro-, mind pedig prebiotikumokat tartalmaznak, szimbiotikumoknak nevezzük.

A prebiotikumok jelentőségét az adja, hogy míg a probiotikumok előállítása, adagolása, sértetlen állapotban a vastagbélbe juttatása nehéz, – továbbá a hatás kiváltása érdekében folyamatosan adagolni kell nagy számban a probiotikus baktériumfajokat, – addig a prebiotikumok etetése egyszerűbb, a bélcsatorna megfelelő helyére való eljuttatása könnyebb. Ellenállóbbak a szervezet emésztőenzimjeivel szemben, így a mindennapi táplálék alkotórészei lehetnek.
Fermactiv bélflóra stabilizálására Kutya-Macska>>
Ilyenek a különböző prebiotikus rostokat tartalmazó növények, mint pl. hagyma, banán, cikória, fokhagyma, búza, csicsóka, póréhagyma, rozs, spárga, szója vagy pl. az emberi anyatej. A növényi alapanyagokból könnyen előállíthatók, egyik legismertebb és leggyakrabban alkalmazott képviselőjük a fructooligoszacharidok. A prebiotikumok szerepe a mindennapi táplálkozásban a következő: Vizsgálatok sora bizonyítja hogy a prebiotikumok fogyasztásával javul a bélcsatorna állapota, felszívó képessége.
Segítik a különböző tápanyagok, fehérjék, szénhidrátok, zsírok, sőt a vitaminok, ásványi anyagok, mikro és makroelemek felszívódását. Ugyanakkor csökkentik a kórokozó baktériumok számát, hiszen az elszaporodó hasznos bélbaktériumok kiszorítják károsakat. Javítják a bél ellen állóképességét, segítik az immunrendszer működését. Több olyan krónikus hasmenéssel járó bélbetegség is ismert kutyáknál és macskáknál, melynek hátterében a bélflóra összetételének megváltozása, a jótékony baktériumok számának csökkenése és a kórokozók felszaporodása áll. Ezek a kórformák gyakran nem gyógyulnak, vagy -antibiotikumos kezelésre átmeneti javulás után – visszatérő hasmenéses tünetekkel járnak.
Prebiotikumos kezelésre azonban gyakran javulnak, tünetmentessé válnak. A prebiotikumoknak fontos szerepük van az idős, beteg, legyengült állatok emésztésének javításában is.
Eukanuba Gyógyászati Tápok>>

A prebiotikus rostok ma már több, kiváló minőségű kutya és macskatáp alapvető, mellékhatásoktól mentes, ugyanakkor jótékony hatású természetes összetevői. Így megtalálhatók minden Eukanuba kutyatápban. Érdemesebb tehát a hirtelen tápváltást és annak kellemetlen következményeit megelőzni, és a csomagok közé még egy zsák -prebiotikumot tartalmazó – tápot is betenni. Így zavartalanabb lesz a nyaralás mindenki számára.

AKCIÓK KUTYÁKNAK                   AKCIÓK MACSKÁKNAK                     TÖRZSVÁSÁRLÓI PROGRAM-5 %

F E L