Kutyaketrechez való szoktatás

 

 

Kutyaketrechez való szoktatás:

Ha ügyesen neveled, a ketrec az ő saját személyes tere lesz, ahol mindig biztonságban lehet!

A kutya hozzászoktatása a ketrechez nagyon hasznos. A legfontosabb célok: csökkenti a rossz viselkedést, megkönnyíti az utazást, a kutya szállítását, és bármikor, amikor szeretnéd, rövidtávon megoldást nyújt a kutya biztonságban tartására. A ketrec nem büntetés,- Sose használd a ketrecet büntetésként.

 

Mekkora legyen a mérete?

Az ideális méretben a kutya fel tud állni, meg tud fordulni, és ki tudja nyújtóztatni magát. Ha kiskorában kezded el a tréninget, viszont már a végleges szállítóeszközét szeretnéd megvásárolni, nem probléma, csak kerítsd le, hogy akkora rész legyen elérhető számára, amekkorára szüksége van.

Legelőször is óvatosan be kell mutatnod a kutyának a ketrecet. Első alkalommal csak 10 percre hagyd őt benne, majd fokozatosan növeld az intervallumot, ahogy barátkozik vele. Barátságosabbá teheted az első élményeket, ha beteszed a kedvenc játékát, vagy jutalomfalatot helyezel bele.

– Soha ne használd a ketrecet büntetésként-

A kutyaketrec méret jó kiválasztása lényeges,túl szűk vagy túl nagy sem ajánlott. A kutya kényelmesen feltudjon állni és megfordulni a ketrecben,kisebb hely már kényelmetlenné teheti a bezártságot.

Válassz megfelelő méretű ketrecet kedvenc kutyusodnak >>>

Kutyaketrechez való szoktatás:

A szoba-kennel nem gátolja a kiskutya szabadságát.

Teljesen normális reakció az állattól, hogy ugatni, nyüszíteni kezd, amikor először bezárjuk. Ilyenkor nem szabad figyelni rá. Abszolút figyelmen kívül kell hagyni őt! Még csak ne is nézz arra, ahol van! A kutyák nagyon intelligensek. Épp ezért, ne tudassuk velük, hogy felkelti a figyelmünket, ha nagy lármát csap, ugat. Amikor lenyugodott, akkor szabad megdicsérni és kiengedni.

Extra tanácsok:

Ha azt látod, hogy a kutya elkezdi rágni saját magát, engedd ki azonnal és konzultálj egy állatorvossal.

Figyelj arra, hogy ne tartsd bezárva annyi ideig, hogy a dolgát ne tudja máshol elvégezni. Ez nagyon fontos.

További ötletek, hogy könnyebben hozzászokjon kedvenced ehhez az új „házikóhoz”:

Maradj a közelében, játssz kicsit vele, nézz tévét, vagy olvass a közelben, hogy ne érezze magát egyedül.

A kennelnek vannak további előnyei is:

Biztonságos a kutya, valamint az egész ház számára:

Ha kutyánk még fiatal és kissé neveletlen, a kutyaól megvédheti a házat a rongálásától, amíg mi távol van vagy nem tudjuk szemmel tartani. Egy gazdi mesélte nemrég, hogy egyszer elfelejtette bezárni 10 hónapos, nagytestű kutyáját a szoba-kennelbe. Mire hazaért,  szétszórt papírfecnik, felborított szemetesláda és szanaszét hagyott vécépapír fogadta. A kutyaketrec használatával megakadályozhatjuk az efféle katasztrófákat, de azt is, hogy a kutyus az elektromos kábelek rágcsálás közben megsérüljön, vagy megbetegedjen valamitől, amit a „kaland” alatt megevett.

Mire jó a kennel?

Sokan ellenzik a kutya szoba-kennelbe (kutyaketrecbe) “száműzését”, mert úgy érzik, kegyetlen módszer, mely szabadságában is gátolja. Ez nem így van. Látogassuk meg egy barátjukat, akinek a kutyája kennelhez van szoktatva. Az eb gyakran keresi fel a menedéket ha fáradt, feszült, vagy csak távol akar lenni mindentől. Barátunk valószínűleg a kennelben, vagy amellett eteti az állatot; puha, kényelmes ágyneművel rendezte be, és nagyon sok játék van a közelben, amivel a kutya játszhat, vagy amit rághat. Melyik kutya ne szeretne egy ilyen összkomfortos luxuskégliben lakni?  Sokan állítanak fel kennelt a szobában, hogy mindig legyen egy hely, ahová kedvencük bármikor elvonulhat. Az ajtaja mindig nyitva áll, és a kutya akkor megy be vagy jön ki, amikor csak akar. Számára ez nem egy börtön, hanem egy beltéri kutyaház, ahol biztonságban érzi magát.

Utazáskor a kocsiban tartott ketrec megkímélheti a kutyát és a sofőrt is attól, hogy megzavarják. Stephen King autó-balesete vezető hír volt annak idején: az elszabadult kutya volt az oka, mely elterelte a sofőr figyelmét a vezetésről. Függetlenül attól, hogy műanyag- vagy drótketrecet választunk, azzal, hogy beszerzünk az állatnak egy saját „zugot”, kutyánknak és önmagunknak is nagy szívességet teszünk.

A kutyaketrec egy mini börtönnek tűnhet számodra, ám ha a kutya fiatal korától megfelelően nevelve van rá, számára egy természetes megszokott közeg, ahol biztonságban és kényelmesen érzi magát.

Kutyaketrechez való szoktatás

F E L