A kutya hét jelzése:

A kutya hét jelzése, amikor elhanyagolva érzi magát, így próbálja jelezni adni, hogy hiányol !

Frusztráció :

Csüggedt vagy feszült, agresszív lelkiállapot,csalódottság, kudarcélmény.

Valamilyen vágy, törekvés meghiúsulása váltja ki. A huzamosabb ideje fennálló ” unalom mentális terheltség hiánya,mozgás hiánya,bezártság és egyedüllét . A kutyák is társas lények, szükségük van a rendszeres tanításra fegyelmezésre ami rögzül ( jó kutya-okos kutya ) egy idő után. Tehát lehet pozitív és negatív rögzülés is ,sokáig fennálló gazdi által elmaradt foglalkozások berögzülnek és ebből erednek a számunkra ” neveletlen rossz kutya ” kifejezés. Foglalkozás nevelés szeretet , jutalmazás ha megcsinálja amire vezényszót kap. Ehhez sok foglalkozásra van szüksége,a gazdiknak is rengeteg energiát kell befektetni a fentiekbe,ez minden napi elfoglaltságot igényel. Önmagában a szeretet és babusgatás ellentétes helytelen viselkedést vált ki, fegyelmezetlen és frusztrált lesz a kutyus. Szóval ne gondoljuk,hogy önmagában a kutya iránti szimpátiánk és szeretetünk maximálisan elég egy jól nevelt kutya viselkedés kialakításához. Séta sok mozgás ,tanítás csoportos kutya játék elengedtethetetlen. Amit még sokan elfelejtenek a jó időben,kölyökkorban elkezdett szocializáció kutyákhoz és emberekhez való viszony kialakítása.

Ha elmarad a jó nevelés és foglalkozás fegyelmezés akkor a kutya “feltalálja magát” jobb esetben nem lesz agresszív,de rombol rág szétszed nem hallgat a jó szóra miért is, mert kimaradt a nevelésből. Sújosabb esetben az elhanyagolás náluk is kiválthat depressziót és súlyos idegrendszeri betegségeket.

A kutya hét jelzése- nevelj boldog engedelmes kutyát ami a gazdi és az ő számára illetve környezetére amiben él egyformán beleillik a mindennapi életvitelbe!

Frusztrált, félénk vagy fóbiás a kutya A kutya hét jelzése:

Cipőrágás

Amikor egy kutya megrágja a cipődet, az csak egy bosszantó szokásnak tűnhet, de valami előidézi ezt a viselkedést. „A kölyökkutyák a fogzás miatt rághatnak, ezért megfelelő rágójátékokat kell venni nekik” – tanácsolja Dr. Katy Nelson vezető állatorvos. „A rágás az unalomnak vagy a szorongásnak is tulajdonítható. Ebben az esetben a kutyádnak további játékidőre vagy gondoskodásra lehet szüksége.” Ha azonban a szorongás a fő probléma, a játékidő önmagában nem feltétlenül segít. Dr. Nelson azt javasolja, hogy beszélj állatorvosoddal a probléma leküzdése érdekében.

Kedvenced rosszalkodása nem abból ered, hogy ki akar szúrni veled, hanem legtöbbször azt akarja jelezni vele, hogy valamire szüksége van. És ez a valami gyakran a te szereteted és törődésed.

 

Ugatás:

A kutyák többféle okból ugatnak. Figyelmeztethetnek az észlelt veszélyre, üdvözölhetnek egy személyt vagy egy másik kutyát, üldözhetnek egy mókust, jelezhetnek idegenekre, félelemből védekezésből, vagy egyszerűen könyöröghetnek a figyelmedért. Ha kedvenced ugatása más állatokra vagy otthonon kívüli emberekre irányul, ez valószínűleg a területi ösztönnek köszönhető. De ha az ugatás rád vagy egy másik családtagra irányul, nagy eséllyel mondani akar neked valamit.

LEJÁRÓ AKCIÓK NÉZZ BE HOZZÁNK >>

RENDELJ ONLINE MOST-KEDVENCEDNEK MEGFELELŐ PRÉMIUM ELEDELEKET FELSZERTELÉSEKET>>

„Ha figyelmet szentelünk a kutyáknak azért, mert ugatnak, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy ugatásra bátorítjuk őket” – mondta Dr. Nelson. „Ha kedvenced unatkozik, és további játékidőre van szüksége, és ezt megadod neki, az drámaian csökkentheti a figyelemfelkeltő ugatások számát.”

Figyelmetkér:

A mancsolgatás a kutyád egyik módja arra, hogy figyelmet kérjen vagy játékot indítson el. Tekintsd úgy, mint egy barátságos vállkoppintást egy különösen lelkes baráttól. „Bár ez leggyakrabban azt jelenti, hogy kedvenced igényli a figyelmet és a szeretetet, ez annak a jele is lehet, hogy szorong, vagy vigasztalást keres”a kutya hét jelzése  – mondja Dr. Nelson.

Nyüszítés-hangoskodás:

A nyüszítés az egyik módja annak, hogy az ebek hangosan kommunikáljanak. „A kutyák leggyakrabban nyüszítenek, amikor figyelmet keresnek, ha izgatottak, ha szoronganak, vagy amikor a kedvedben akarnak járni” – mondja Dr. Nelson. A hangosabb fajták (például a terrierek) hajlamosabbak a nyüszítésre, de minden kutya használhatja ezt a jelzést.

Hogyan lehet megkülönböztetni:

Sok minden a kettőtök múltbeli interakcióira vezethető vissza. Ha a kutya megtanulta, hogy figyelsz rá, amikor mancsával piszkál, továbbra is ezt fogja tenni, mivel ezáltal megkapta, amit akart. Érdemes odafigyelni a testbeszédére is. A kutyák az egész testükkel kommunikálnak, és ezt figyelembe kell venni hangulatuk meghatározásakor. A félénk vagy szorongó ebnek több mint valószínű, hogy behúzott farka, füle hátra van csapva, és teste merev; lehet, hogy liheg, nyáladzik, kerüli a szemkontaktust, toporog, és távolodik az őt érő ingerektől. De ilyenkor nem kell feltétlenül engedned kutyád figyelemigényének. „A nyüszítés minden elismerése megerősítheti ezt a viselkedést” – mondja Dr. Nelson. „Ehelyett várd meg, amíg a nyavalygás picit szünetel, hogy megdicsérd az ebet a csendességért, és akkor adj neki jutalmat és figyelmet.

Nehéz lehet következetesebbnek lenni, mint amennyire a kutya kitartó, de idővel kedvenced megtanulhatja, hogy a csendben ülő figyelem több jutalommal jár, mint a nyüszítés.”

Vonyítás:

A vonyítás szintén egyike a kutyák vokális kommunikációjának sokféle formájának. „Az ebek vonyítanak, hogy bejelentsék jelenlétüket, felhívják magukra a figyelmet, és felvegyék a kapcsolatot másokkal” – a kutya hét jelzése  – mondja Dr. Nelson. Egyes kutyák magas hangokra, például énekszóra, szirénákra vagy hangszerekre is vonyítanak. De azért is csinálhatják, hogy felhívják a gazdi figyelmét magukra.

Orral bökdösés:

Amikor a kutyák az orrukkal vagy a fejükkel bökdösnek téged, egyszerűen csak figyelmet kérnek. „Lehet, hogy simogatást, vakargatást, sétát, ételt kérnek, vagy játszani akarnak velünk”a kutya hét jelzése  – mondja Dr. Nelson.

 

Harapdálás:

A harapás nagyon aggasztó viselkedés lehet. Az agresszív kutyák morognak, ugatnak vagy vicsorognak, valamint megmutatják a fogukat, és nagyon feszült a testtartásuk. A játékharapás egészen más dolog, és egyértelmű jele annak, hogy kutyád szeretetre vágyik, méghozzá azonnal. „Ha kedvenced finoman csipked, esetleg le is fekszik közben, akkor ezt azért teszi, mert jól érzi magát veled, és ez a szeretete jele” – magyarázza Dr. Nelson.

– jegyzi meg Dr. Nelson.

a kutya hét jelzése  – Dr. Nelson.

LEJÁRÓ AKCIÓK NÉZZ BE HOZZÁNK >>

RENDELJ ONLINE MOST-KEDVENCEDNEK MEGFELELŐ PRÉMIUM ELEDELEKET FELSZERTELÉSEKET>>

Regisztrálj saját fiókot és vásárolj 5%-al kedvezőbben!>>

Olvassa blogunkat!

Látogasson el Facebook oldalunkra!

F E L