Kutya-Cica mágneses terápia állatoknak

Több, mint 20 éves kutatási eredmények bizonyítják a mágnesmező terápia pozitív hatásait.
Feltűnt, hogy a szelíd gyógymódokra fogékony állatorvosok rendelőjében rendszeresen fekszenek hosszú ideig kutyák, cicák, görények… egy pléddel letakart ágyon? Ja, tudod is, hogy éppen mágneskezelést kapnak?!  És azt is tudod, hogy ez mire jó?

Kutyák, macskák  kezelése

Az elmúlt években a mágnesterápia igen népszerűvé vált az állatgyógyászatban, mivel orvosilag biztonságos, mellékhatásoktól mentes, gyógyszermentes, és nem utolsó sorban olcsó, ám hatékony kezelési módszernek számít. A mágnesterápia gyakran használt módszer a különböző mozgásszervi rendellenességek, ín- és ízületi gyulladások, keringési- és anyagcsere elégtelenségek esetén. Amerikai állatorvosok a mágnesmező terápiát sikerrel használják nehezen gyógyuló csonttörések, idült reumatikus gyulladások, diszpláziás, vagy idős, nehezen mozgó kutyák kezelésére. Csonttörések esetén például a gyógyulási idő felezéséről tudósítanak különböző tudományos értekezésekben.Kutya-Cica-mágneses terápia állatoknak.
Az esetek 60-70%-ban egyértelmű pozitív hatásról számolnak be gerinc-, illetve ízületi gyulladások, porckopás és paralízis esetén.

A mágnesterápia – betegségek széles skálája esetén megfigyelhető – pozitív hatása azzal magyarázható, hogy a mágneses tér a szervezet öngyógyító, regeneratív folyamatait, a vérkeringést, anyagcserét serkenti, felgyorsítva a szervezet gyógyulását. Igen fontos a mágnesterápia szinte azonnali fájdalomcsillapító hatása. Idült fájdalmak esetén gyógyszermentes kezelést biztosít. Így nem alakulhat ki gyógyszerfüggőség, vagy csökkent gyógyszerhatás.
A mágnesterápia jótékony hatása széleskörű. Ugyanakkor az adott betegség, elégtelenség kezelése egy bizonyos, jól meghatározott mágnesmező hullámformával, mező erősséggel, polaritással és kezelési idővel illetve gyakorisággal végezhető sikeresen és orvosi javaslattal. A kezelés mindenképpen gyakorlott állatorvos vagy mágnesterápiában jártas rehabilitációs szakember felügyelete mellett végezhető!Kutya-Cica-mágneses terápia állatoknak.

 Kutya-Cica mágneses terápia állatoknak
  • Általában elmondható hogy a mágnesterápia a gyógyulás idejét a felére csökkenti, illetve a javulás mértékét látványosan növeli.

  • A kezelés hatása már 6-8 órán belül érezteti jótékony hatását, hosszabb távú eredmény pedig 5-10 alkalmas, naponta végzett kezelés után várható.
  • A mágnesmező terápia izomerő-, intenzitás növelő hatású.
  • Csökkenti az ízületi gyulladásokat, és mérsékli az izomfeszülést.
  • Segíti az ödémák felszívódását.
  • Csökkenti a fájdalmat.
  • Említésre méltó a görcsoldó hatása is.
  • Nyugtató- stresszoldó hatásával jelentősen hozzájárul a jobb közérzet kialakulásához, a szervezet öngyógyító mechanizmusának aktivizálásához.

Bőrbetegségekre is jó!

A bőrbetegségek egy része is gyógyítható magnetoterápiával, mivel az oxigéndúsabb vér és a jobb véráramlás hozzájárul az anyagcsere- folyamatok normalizálódásához. Ez nem csak a kiütésekben segíthet, hanem hozzájárulhat a gyorsabb sebgyógyuláshoz is. Az ekcéma, a bőrviszketés szintén jól kezelhető a mágneses mezők alkalmazásával.

Fájdalomcsillapítás

  • amerikai állatorvosok a mágnesmező terápiát sikkerrel használják nehezen gyógyuló csonttörések, idült reumatikus gyulladások, diszpláziás, vagy idős nehezen mozgó kutyák kezelésére. Csonttörések esetén például a gyógyulási idő felezéséről tudósítanak különböző tudományos értekezésekben (Dr. Strazza).
  • továbbá az esetek 6 0-70%- ában egyértelmű pozitív hatásról számolnak be gerinc illetve izületi gyulladások, porckopás és paralízis esetén. A mágnesterápia – betegségek széles skálája esetén megfigyelhető – pozitív hatása azzal magyarázható hogy a mágneses tér a szervezet öngyógyító, regeneratív folyamatait, a vérkeringést, anyagcserét serkenti, felgyosítva a szervezet gyógyulását.
  • igen fontos a mágnesterápia szinte azonnali fájdalomcsillapító hatás a, mely idült fájdalmak esetén gyógyszermentes kezelést biztosít. Így nem alakulhat ki gyógyszerfüggőség vagy egy idő után csökkent gyürszerhatás ami megnövelt gyógyszeradagot, más gyógyszer használatát, gyóyszerérzékenységet von maga után.
  • fizikoterápiában és rehabilitációban
  • reumatológiában
  • sportorvoslásban
Elérhető:

F E L